image

Zelzele (1974)

Earthquake
1970 li yıllarda Hollywood sinemasında felaket filmleri modası olduğu dönemlerde en önemli yapımlardan olan Earthquake (Zelzele) çekildiği yıllarda sinema seyircisini etkilemiş bir filmdir.
Başlıca rollerini Charlton Heston, Ava Gardner, George Kennedy ve Lorne Greene paylaştığı filmin senaryosunu dünyaca ünlü yazar Mario Puzo ile George Fox yazmış yönetmenliğini ise Mark Robson yapmıştır.
İnşaat Mühendisi Stuart Graff onun kıskançlıkla sahiplenen eşi Remy, yabancılaşarak ve Denise Marshall, bir iş dul eşi ile bir ilişkisi vardır. Bu arada, Remy Denise görmesini Stuart durdurmak için nüfuzunu kullanmaya Stuart işvereni olan babası Sam Royce, ikna etmeye çalışır. Rogue polis Lew Slade LAPD dan başka bir yargı bir geniş subay delikli sahip askıya alınır. Hayata küsmüş, Slade polis gücü bırakma contemplates. Jody, bir sapık bakkal yöneticisi, Rosa Amici, Sal kardeş sonra tutkuları, Miles Quade bir hevesli gözüpek motor bisikletçi için asistanı. Bu insanların bütün hayatını perişan ne zaman ters akıntılar sayesinde Los Angeles deprem büyük ve kalıntıları şehir azaltır.

Yönetmen: Mark Robson
Ülke: ABD